Yat düğünleri son zamanlarda istanbul boğazında bir hayli revaçta bulunmaktadır. Artık kleşelleşmiş ortamlardan sıkılan halk rahat nefes alacak ortamlar ararken kır düğünleri ve yat düğünleri insanların ilgisini artırmaya başlamıştır. Hem davetlilerin rahat nefes alacağı hemde organizasyon gerçekleşirken istanbul boğazının eşsiz manzarası seyredeceği harika yat düğünü organizasyonları son zamanların en vazgeçilmez düğünlerinden olsa gerektir.

Örneğin davet salonlarında yapılan düğünlerde hemen daha program başlarken insanlar hediyesini takdim edip kaçmaya çalışıyorlar.Oradaki çiftlerin yapacağı organizasyon veya ikramları davetlileri çok cezbetmiyor.Sadece ayıp olmasın diye düğünlere geliyorlar ve bir an önce kaçmaya çalışıyorlar. Farklı hazırlanan ve davetlilerin keyif alacağı ortamlar hazırlanırsa o zaman düğün boyunca eşlik ediyorlar.

Yat düğünleri insanların çok keyif alabileceği ve rahat bir ortam oluşturduğu için tercih sebebi olmaya devam ediyor.Zaten davetlilerde denize atlayamadığı için mecburen düğün organizasyonu bitene kadar eşlik etmek zorunda kalıyor.